הבית החדש תיאור תכנון

פגישת הכרות ראשונה עם הלקוח שבה אשמע על הצרכים הרצונות הציפיות והחלומות של הלקוח על הבית אותו אני צריכה לתכנן. בנוסף אני אשאל שאלות אותם "אספתי" במהלך השנים שישלימו לי את המידע החיוני שינחה אותי בתכנון הבית הנכון עבורכם.

 

עם קבלת תכנית המגרש של מודד מוסמך מתחיל תהליך תכנון הבית,

ובו שני שלבים: ההיתר והתכנון מפורט.

 

קבלת היתר – ברישוי זמין

משנת 2016 עבר תהליך קבלת היתר הבניה בכל הארץ למדיה מקוונת. רק אדריכל מורשה שבידו הכרטיס החכם יכול לשגר באמצעות המערכת את התכניות לוועדה המקומית לתכנון ובניה וזו תבחן

אותן לפי לוחות זמנים קשוחים שנקבעו במטרה לייעל ולקצר את הזמן שלוקח להשלים את הליכי היתר. המערכת מחייבת את הוועדה המקומית להנפיק מסמכים ומידע לאדריכלים ואלו נדרשים לשלוח תיקונים בהתאם להערות בלוח הזמנים.

לפיכך אין אפשרות להתערב בהליך אין קיצורי דרך וכולנו יצאנו דומים באפשרויות שלנו לקדם את התהליך אלא שאדריכל מנוסה יקבל פחות תיקונים חוזרים ויפעל לתיקונם בצורה יעילה יותר וכך יוכל לקצר את התהליך.

 

שלב ההיתר

בשלב הראשון אשלח מסמכים נדרשים דרך מערכת הרישוי הזמין לקבלת דף מידע שהוא המסמך המחייב המתאר את כל זכויות הבניה והחוקים החלים על החלקה וכן את רשימת המסמכים והדו"חות אותם צריך להעביר לצורך קבלת היתר לבית במהלך התהליך.

 

בכל תהליך תכנון הבית וצורך בקבלת ההיתר יש להעסיק בעלי מקצוע נוספים:

מודד מוסמך, מהנדס בנין, ויועץ אנסטלציה. יש ועדות שמבקשות גם דו"ח מיועץ טרמי אקוסטי ואגרונום לדו"ח עיצים במגרש ועוד.

 

עם קבלת החומר אכין מס' חלופות לתכנון הבית כולל חזיתות לתיאור המראה החיצוני של הבית בהתאם לתכנית המוצעת בשרטוט ובהדמייה תלת מימדית.

 

עם אישורכם לתכנית מוסכמת אכין את כל הנדרש עבור ההיתר ואשלח להמשך טיפול דרך מערכת הרישוי הזמין.

 

אקבל את הערות הוועדה אתקן ואטפל במסמכים ובאישורים הנוספים עד קבלת היתר הבניה.

חזרה לדף הבית